Čo ste o USA nevedeli alebo 5 naj faktov o USA

5. Neexistuje tu úradný jazyk.

V praxi je štátnym jazykom Spojených štátov angličtina. Avšak na federálnej úrovni neexistuje oficiálny jazyk, hoci niektoré zákony, ako napríklad požiadavky na naturalizáciu USA, inštitucionalizujú angličtinu ako jazyk. Kým angličtina sa používa hlavne v USA, španielčina je druhým najbežnejším jazykom v krajine, ktorý sa tiež stáva najčastejšie vyučovaným druhým jazykom.

aljačka.jpg
 
4. V určitom okamihu 1 z 8 Američanov pracuje pre McDonald's.

McDonald's patrí medzi najväčších zamestnávateľov v krajine. To znamená, že 1 z 8 Američanov bol zamestnaný alebo bude zamestnaný v McDonald's v  určitom okamihu, aspoň podľa Fast Food Nation. Nie je prekvapením, že vďaka týmto pracovným príležitostiam, McDonald's zamestnával veľký počet celebrít, teda skôr ako sa preslávili.

3. Aljaška má zďaleka najdlhšie pobrežie než akýkoľvek štát.

Americký štát Aljaška má najdlhšie pobrežie v porovnaní s akýmkoľvek iným štátom v krajine. Aljašské pobrežie sa tiahne až 6 640 míľ. Aljaška má pobrežie približne 33 904 míľ vrátane ostrovov. Spolu so zálivmi, prítokmi, ostrovmi a úžinami sa aljašské prílivové pobrežie rozprestiera na 47, 300 míľach.

2. Spojené štáty vynašli internet.

História internetu siaha do 50. rokov minulého storočia, keď sa vyvíjali elektronické počítače. V priebehu 60-tych rokov minulého storočia americké ministerstvo obrany udelilo zmluvy na systémy paketových sietí. ARPANET bol prvou prepínacou sieťou, ktorá bola vyvinutá.

rychlé občerstvtení.jpg

1. USA má najväčšiu ekonomiku na svete.

Spojené štáty majú najväčšiu ekonomiku na svete. Národné hospodárstvo predstavuje približne 25% svetového nominálneho HDP. Ekonomika v USA sa pripisuje veľkej populácii krajiny, vysokým priemerným príjmom, relatívne mladej populácii, nízkej miere nezamestnanosti, technologickým inováciám a vysokým spotrebným výdavkom.